A csepegtető öntözőrendszer felépítése
2019-07-31
A csepegtető öntözőrendszert szakember nélkül is könnyedén összeállíthatjuk, ugyanis nem minden esetben kell a vezetékeket a föld alá fektetni, mint a szórófejes öntözőrendszerek esetén.
A csepegtető öntözésnél a vízforrás lehet kút, tó, kerti csap, vagy akár egy meglévő öntözőrendszer leágazása is. Pl. egy nagynyomású szórófej alól is lehet mikroszórófejeket ágaztatni, azonban figyelembe kell venni a már meglévő rendszer paramétereit. Abban az esteben, ha egy gyepes területet alakítunk veteményessé, a már meglévő szórófejeket is fel lehet használni a csepegtető rendszer megtáplálásához. Mivel azonban a csepegtető rendszer nem működhet egy körön a szórófejes rendszerrel, a csatlakozésra nem használt szórófejeket le kell dugózni. Ha kerti csapról történik a rendszer megtáplálása, érdemes egy Y elem felszerelése a csapra, hogy az elosztó másik ágán lehessen vizet vételezni.
A csepegtető rendszereknél a szerelvények sorrendje: visszacsapó szelep, mágnesszelep, szűrő és nyomáscsökkentő. A visszacsapó szelepre azért van szükség, hogy az ivóvíz hálózatot megvédjük a csepegtető csövön esetlegesen visszaszivárgó szennyeződésektől. Erre a feladatra tökéletesen megfelel egy 150-200 mesh közötti szűrési teljesítményű Y vagy T szűrő. A csepegettő cső hossza 16 mm átmérő esetén maximum 60 méter, 20 mm átmérő esetén maximum 90 méter. legyen. Egy kisebb rendszer esetén ez 6-18 l/perc vízfogyasztásnak felel meg.
A csepegtető rendszereknél feltétlenül szükséges egy nyomáscsökkentő, hogy biztosítva legyen az állandó nyomástartomány a vízkijuttató elemek számára.
Alkatrészeket keres? Nézzen körül webshopunkban!