Öntözőrendszer programozás
2019-09-17
Hosszas tervezést, anyagbeszerzést, majd alapos kivitelezést követően elérkezik az idő az öntözőrendszer programozásához. Ehhez kívánunk most segítséget nyújtani!
Az öntözésvezérlő beállítása
Az öntözőrendszer vezérlője lehet beltéri vagy kültéri. Bármelyik gyártót is választjuk az öntözésvezérlő kiépítéséhez, nem árt tisztában lenni néhány dologgal: a beltéri öntözésvezérlőt külön-külön érdemes felszerelni, egymás mellé, zárt és fedett helyre tenni a trafót és magát a vezérlő egységet is. A kültéri vezérlőnél kevésbé kell körültekintőnek lennünk. Felszerelhetjük az épületen kívül vagy közvetlenül a mágnesszelepekhez akár a szelepakna vagy szelepdoboz közelébe. A csapra szerelhető vezérlőt egy hollander segítségével csapre szerelhetjük fel.
A beltéri vezérlőnél a trafóban található vezetékeket bekötjük a vezérlő váltóáram jelzésű csavarja alá. Mielőtt bedugjuk a trafót a konnektorba, távolítsuk el az elemek helyét takaró műanyag tiltót. Az összes mágnesszelep egyik kábelét egyesítjük, amit egy vezetéken juttatunk el a vezérlőhöz és a “C” jelölésű pontra kötünk be.
A kültéri öntözővezérlő bekötésénél a különbség annyi, hogy a vezérlő dobozában van a beépített trafó. Az üzembe helyezéshez szükségünk lesz villásdugóra, és három erű kábelre. A vezérlőből kivezetett kábelekre vízmentes csatlakozóval csatlakoztatni kell a mágnesszelepeket, az esőérzékelőt.
Az öntözésvezérlő programozása
Az öntözésvezérlő főmenüjében eljuthatunk az egyes beállítási módokhoz. Gyártótól, gyártási típustól függhet, hogy milyen egyedi programozási lehetőségeket ajánl fel a rendszer.
- A dátum és idő beállítását adjuk meg az adott paraméterek függvényében.
- Adjuk meg az öntözés indításának időpontját, esetleg ha van ilyen opció, akkor az egyes zónák indítási időpontját is külön-külön be tudjuk álltani.
- Állítsuk be az öntözés időtartamát, akár az egyes zónákra külön-külön.
- Beállíthatjuk, hogy mely napokon történjen az öntözés.
- Évszakhoz is igazíthatjuk a beállításokat.
- Lehetőségünk van manuális indításra, amit például a tavaszi karbantartás alkalmával használni szoktunk.